Slideshow Image 8
Slideshow Image 9
Slideshow Image 10

Jurica Pavlic sedmi u Europi

Prvenstvo Europe u speedwayu završilo je četvrtom finalnom utrkom koja je u petak, 19.9. održana  u poljskom gradu Czestochowa. Nakon turneje u četiri grada u roku od tri mjeseca, gdje je Jurica Pavlic nastupio u njemačkom Gustrowu, ruskom Togliattiju, danskom Holstedu te naposljetku u Czestochowi, završio je prvenstvo sedmim mjestom sa 31 bodom. Tu poziciju dijeli s švedskim vozačem Andreasom Jonssonom koji je stalni učesnik Speedway Grand Prixa. Tridesetak navijača organiziranim je prijevozom putovalo u Poljsku iz Speedway kluba Unia bodriti svog favorita! Imali su prilike gledati jednu od najuzbudljivijih utrka ikad, 22 vožnje europskih aseva, u kojoj je Jurica s osam bodova zauzeo 8. mjesto. Pobijedio je GrigorijLaguta, Rus kojemu je Arena Czestochowa domaći teren što je i dokazao ekstremnim vožnjama koje su bile melem za oči publici.
Slijedeće što je Jurici na rasporedu je gostovanje u Švedskoj na finalu ekstralige, gdje 30.9. i 1.10. vozi za klub Indianernu koja se za zlato bori protiv ElitVetlande. Nakon toga organizira se prijevoz na tradicionalnu utrku u Pardubicama – Zlatna kaciga koja se održava u nedjelju, 5.10. Sezonu završavamo utrkom u Krškom, finale državno prvenstva Hrvatske i Slovenije, 18.10.
„Zadovoljan sam rezultatom, ovo prvenstvo iznimno je zahtjevno a konkurencija je više nego teška. Bitan je napredak te svake godina viša pozicija na ljestvici, što smo postigli, a cilj je naravno titula prvaka za koju mislim da nije nedostižna. Hvala svima koji su bili uz mene, posebno ovako odličnim navijačima koji tisuće kilometara prijeđu da vide speedway utrke!“ – rekao je Jurica na kraju utrke u Czestochowi.